Kā dzīvi var mainīt 100 eiro uzkrājums ik mēnesi?
Ievērojami! 🙂
Ja cilvēks ir 25 gadus jauns un uzkrāj pa 100 eiro mēnesī bez jebkāda ienesīguma, tad pēc 40 gadiem būs uzkrāti 48 000 eiro. Nav slikti.
Ja ikmēneša uzkrājumus iegulda ilgtermiņā un izdodas saņemt 5% gada ienesīgumu, tad uzkrājums pēc 40 gadiem jau būs sasniedzis 152 602 eiro. Pavisam nav slikti! 5% gada ienesīgums šajā gadījumā naudai ļāva nopelnīt 104 602 eiro.
Ja pieņemam, ka šī nauda tiks izlietota vienādos ikmēneša maksājumos 20 gadu laikā, tad pirmajā gadījumā ikmēneša pieejamā summa būtu 200 eiro, bet otrajā 635 eiro mēnesī. Ja vēl turpina ar uzkrāto naudu saņemt 5% gada ienesīgumu, tad ikmēnša pieejamā summa jau sastāda 1 007 eiro.
Protams, šie ir vienkāršoti aprēķini. Šeit nav ņemta vērā inflācija.
Pieņemot 3% inflāciju, pirmajā gadījumā pieejamie 200 eiro ik mēnesi pēc pirktspējas būtu pielīdzināmi 59 eiro. Tas nozīmē, ka pēc 40 gadiem ar 3% gada inflāciju par 200 eiro varēs nopirkt tikpat daudz, cik šodien var nopirkt par 59 eiro. Sanāk, ka šādā gadījumā nav pat izdevīgi uzkrāt, jo nauda zaudē vērtību un to izdevīgāk ir iztērēt šodien.
Ja uzkrājums tiek ieguldīts ar 5% gada likmi, tad ar 3% gada inflāciju ik mēnesi pieejamie 1 007 eiro varēs nopirkt tikpat daudz cik šodien var nopirkt par 297 eiro. Lūk, šajā gadījumā uzkrāšana ir izdevīga un pat prātīga!
Augstāku ienesīgumu aprēķinos nebūtu ieteicams izmantot, jo to ne vienmēr var izdoties sasniegt. Tādā gadījumā savos plānos un cerībās var nākties vilties. Vilšanās var arī būt ļoti nopietna, ja ir plānots ar šo līdzekļu palīdzību uzturēt augstāku dzīves līmeni vecumdienās. Līdzekļu iztrūkums var likt atteikties no iecerētā dzīves līmeņa.
Ar šo īso ierakstu vēlējos parādīt, cik ievērojami dzīvi var mainīt pat salīdzinoši nelieli ikmēneša uzkrājumi. Ja vēl neesi sācis krāt, tad ir pēdējais laiks sākt!
____________________________________________
Ja nepieciešams padoms vai konsultācija, ieskaties sadaļā Pakalpojumi!
Piesakies konsultācijai par uzkrājumiem
____________________________________________
Lai nepalaistu garām jaunākos rakstus, pieraksties uz e-pastu saņemt iknedēļas newsletter. To var izdarīt lapas labajā pusē (uz datora) vai lapas pašā apakšā (telefoniem draudzīgajā versijā)
Dalies ar rakstu un komentē to šeit: